Glasservis Ittala

614013

SERVISDELAR, 44 dlr, Ittala, olika modeller, bl.a "Ultima Thule", formgiven av Tapio Wirkkala 1968, bestående av 6 ölglas, 6 whiskeyglas, 6 vinglas, 6 likörglas, 10 snapsglas, 5 snapsglas, 2 snapsglas, 2 snapsglas, 1 ölstop

Bruksslitage, Enstaka mindre nagg kan förekomma

Glas, Servisglas

Glasservis Ittala

Budhistorik (19 bud)
4641230
4641225
1 400
4641229
1 300
4641225
4638972

Slutpris SEK:
145 EUR, 164 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.