Friedensreich Hundertwasser färgserigrafi

613955

FRIEDENSREICH HUNDERTWASSER (1928-2000): "Morning city, bleeding town", signerad, daterad och numrerad januari 17 1970, 7653/10000 Serie A, färgserigrafi, 83x54 cm

Drottninggatan 36, Malmö

Budhistorik (10 bud)
4640998
6 600
4640990
5 200
4639789
5 000
4636840
4 800
4636839
4 600

Slutpris SEK:
6 600
637 EUR, 723 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 458 kr.