Skålfat Stig Lindberg Gustavsberg studio

613929

STIG LINDBERG, skålfat, fajans, Gustavsberg studio 1950-tal, handmålad dekor i grönt, gult och svart, signerat med studiohand i blått, SWEDEN, 76 och målarsignatur för Franca Pugno, höjd ca 4,5, längd ca 26 cm, bredd ca 20 cm

Obetydlig fotnagg, smärre krackelyr på undersidan

Keramik/Porslin, Design

Budhistorik (22 bud)
4641548
1 400
4641544
1 300
4641539
4641524
4641534

Slutpris SEK:
1 400
135 EUR, 153 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.