Tallrikar porslin Kina 1800-tal

613922

TALLRIKAR 5 st, porslin, Kina, 1700-tal, underglasyrmålad dekor av fåglar och hamster, diameter ca 23 cm

2 med spricka, kantnagg, en trasig tallrik medföljer

Orientaliskt, Porslin

Budhistorik (6 bud)
4642114
850
4641667
4641667
450
4621880
4621688

Slutpris SEK:
850
82 EUR, 93 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.