Ingefärskrus Kina 1800-tal

613897

INGEFÄRSKRUS, 3 st., porslin, Kina, Jiaqing (1796-1820), dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, höjd ca 16 cm

Slitage, nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 3

Ingefärskrus Kina 1800-tal

Budhistorik (25 bud)
4643789
1 700
4643544
1 600
4643141
4642885
1 400
4643139
1 400

Slutpris SEK:
1 700
171 EUR, 194 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.