Tallrikar Kina 1700-tal

613894

TALLRIKAR, 3 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, varierande dekor i emaljfärger, järnoxid samt guld, diameter ca 23 cm

Nagg, dekoren med slitage, en med tallrik

Orientaliskt, Porslin

Monter 3

Tallrikar Kina 1700-tal

Budhistorik (16 bud)
4642320
4643839
4642320
950
4643838
900
4642320
850

Slutpris SEK:
121 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.