Stephen Rimbault biblioteksur

613827

STEPHEN RIMBAULT (verksam 1744-88), biblioteksur, England, datum, spelverk, fodral i valnöt, dekorelement samt lister i mässing, höjd ca 50 cm

Går ej, SAV garanterar ej funktionen, skador och slitage, delar till figurscen saknas, en klangskål saknas.

Klockor/Ur, Bordsur, Selected

Kundcenter

Stephen Rimbault biblioteksur

Budhistorik (38 bud)
4641258
56 000
4641265
54 000
4641258
52 000
4641254
50 000
4641251
48 000

Slutpris SEK:
56 000
5 639 EUR, 6 406 USD
Utropspris SEK:
30 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.