Ingeborg Lundin arielvas

613813

INGEBORG LUNDIN, vas, ariel, "Ansikten", underfång i blått och grått med ansiktprofiler i innesluten luft, signerad "Orrefors ariel nr 234-G, Ingeborg Lundin", tillverkad 1972, höjd ca 18 cm

Bruksspår, smärre repor/märken, vasen lätt skev/sned med något lutande mynning, smärre strimmor i underfånget

Glas, Vaser, skålar, fat

Makadamgatan 11, Helsingborg

Ingeborg Lundin arielvas

Budhistorik (7 bud)
4639959
15 000
4643081
15 000
4639959
14 500
4630716
14 000
4630715
12 500

Slutpris SEK:
15 000
1 511 EUR, 1 716 USD
Utropspris SEK:
18 000

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 339 kr.