Carl XV tillskriven oljemålning

613771

CARL XV (1826-1872): Tillskriven, skärgårdslandskap med segelbåt och fyr, olja på pannå, ca 40x65 cm, pannåns märkt med rödkrita C. XV
Proveniens enligt säljare: Carlhälls gård vid polska udden samt Väntorp i Bergshamra

Ytskador

Rum 4

Budhistorik (40 bud)
4623542
14 000
4623467
13 500
4623541
13 500
4623467
11 500
4623540
11 000

Slutpris SEK:
14 000
1 410 EUR, 1 602 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.