Skål Kina

613642

SKÅL, porslin, Kina, 1900-talets början, dekor av pion vid trädgårdsklippa i emaljfärger, sepia och järnoxid, botten med Yongzhengs sex karaktärers märke i dubbla cirklar, diameter ca 13, höjd 6 cm

Invändig dekor med retusch, smärre slitage, mindre nagg

Orientaliskt, Porslin

Skål Kina

Budhistorik (1 bud)

4621842
2019-02-06 18:24:06

2019-02-13 kl 12:36
Slutpris SEK:
30 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.