Ampel 1800-tal

613638

AMPEL, 1800-talets andra hälft, Frankrike, 8-armad, delvis patinerad brons med genombruten dekor, höjd ca 86 cm

Renoverad/ kompletterad, bär spår av tidigare elektrifiering

Diverse, Belysning, Metall

Rum 17

Ampel 1800-tal

Budhistorik (7 bud)
4639228
8 000
4639226
7 600
4639222
7 400
4638890
7 200
4630744
6 000

Slutpris SEK:
8 000
806 EUR, 915 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.