Bordsur

613633

BORDSUR, 1820/30-tal, slagfunktion, förgylld och patinerad brons, dekor av sittande dam, emaljerad urtavla med romerska siffror, höjd ca 37 cm, senare uppdragsnyckel medföljer

Pendel saknas, möjligen senare urtavla, urtavla med smärre nagg

Ändringar/tillägg
Uppdragsnyckel medföljer, avhämtas i Utlämningen

Diverse, Klockor/Ur, Metall

Rum 7, Hylla 9

Bordsur

Budhistorik (9 bud)
4635709
4635708
950
4635707
900
4632201
850
4632036
550

Slutpris SEK:
97 EUR, 110 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.