Fat Kina 1700-tal

613556

FAT, 3 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor av klippavsats med blomsterkorg vid prunus och bambu i underglasyrblått, brättet med pion och krysantemum, diameter ca 27 cm

Smärre nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 4

Fat Kina 1700-tal

Budhistorik (11 bud)
4643879
4643876
1 600
4642874
4642669
900
4640771
600

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.