Carl Fagerlund Orrefors

613467

CARL FAGERLUND, taklampa, 1900-talets mitt, Orrefors, mässing med glasprismor, 6 ljuskällor, glasdelens höjd ca 16, totalhöjd ca 42 cm, diameter ca 43 cm;

Inköpt på Nordiska Kompaniet på 1970-talet

Ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Belysning, Taklampor, Design, Diverse

Rum 7

Carl Fagerlund Orrefors

Budhistorik (6 bud)
4635990
4635988
1 800
4631813
1 300
4620304
4620303
550

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.