Glasservisdelar Orrefors

613444

GLASSERVISDELAR, 47 dlr, Orrefors, "Antik", formgiven omkring 1900-talets första kvartal, troligen av Elfversson, bestående av: 12 snapsglas, 10 vinglas, 10 sherryglas, 6 ölglas, 6 punschglas, 2 karaffer, 1 glasburk

Bruksslitage, mindre nagg kan förekomma

Glas, Servisglas

Rum 1

Glasservisdelar Orrefors

Budhistorik (4 bud)

4635808
1 400
4619875
1 300
4635807
1 300
4619875

Slutpris SEK:
1 400
135 EUR, 153 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.