Verner Ringström Amanita

613429

VERNER RINGSTÖM, kaffeservis, 32 dlr, dlr, "Amanita", Uppsala Ekeby/ Gefle , bestående av: 6 tekoppar med fat, 1 par äggkoppar, gräddkanna, sockerskål, 10 assietter, 9 kaffekoppar med fat, 2 uppläggningsfat

En tekopp med smärre nagg, uppläggningsfat med missfärgning, bruksslitage, smärre krackeleringar

Keramik/Porslin, Matserviser, kaffeserviser, Design

Verner Ringström Amanita

Budhistorik (32 bud)
4638302
7 000
4638238
6 800
4638300
6 800
4638238
6 600
4638202
6 400

Slutpris SEK:
7 000
705 EUR, 801 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.