Vägglampor klädda i Svenskt Tenn textil

613380

VÄGGLAMPOR, 1 par, 1900-talets andra hälft, stomme i mässing, skärmar klädda i textil "Celotocaulis", mönstret formgivet ca 1930 av Josef Frank för Firma Svenskt Tenn, höjd ca 30 cm

Minimalt slitage

Belysning, Vägglampor

Hylla 5

Budhistorik (20 bud)
4633617
2 400
4633057
4624322
4624322
1 800
4629955
1 700

Slutpris SEK:
2 400
232 EUR, 263 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.