Armband 1900-talets början

613279

ARMBAND, 18 k guld och silver, 1900-talets början, en soudé (imitation) smaragd, mått ca 6.8x6.1 mm, flankerad av 2 gammalslipade diamanter, totalt ca 0.08 ct samt 6 åttkantslipade diamanter, totalt ca 0.12 ct, med svensk importstämpel, längd ca 17 cm, totalvikt ca 12 g, 2 extra länkar medföljer

Bruksslitage, några mindre repor på centrala stenen

Guld/Smycken

Monter 19

Armband 1900-talets början

Budhistorik (11 bud)
4636834
3 200
4636547
4635781
2 800
4635779
2 600
4635773
2 400

Slutpris SEK:
3 200
322 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.