Matgrupp Malmsten

612594

CARL MALMSTEN, "Talavid", matgrupp, 7 dlr, björk, stoppade sitsar, randig klädsel, formgivningsår 1955, bestående av matbord, 4 karmstolar, 2 stolar, bordets mått höjd ca 74, 155x96, stolens sitthöjd 44, 2 iläggsskivor vardera bredd 55 medföljer

Bordsskivan med slitage och fläckar, torkad stoppning, ytskador

Möbler, Matsalsmöbler

Rum 12

Matgrupp Malmsten

Budhistorik (20 bud)
4632360
6 000
4636241
5 800
4632360
5 600
4636237
5 600
4632360
5 400

Slutpris SEK:
6 000
579 EUR, 658 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.