Barbro Nilsson rölakan Salerno Blå

612559

BARBRO NILSSON, "Salerno, blå", matta, AB Märta Måås-Fjetterström, formgiven 1948, rölakan, signerad BN AB MMF, ca 301 x 259 cm

Bruksslitage, fransskador, fläckar

Mattor/Textilier, Design, Selected

Makadamgatan 11, Helsingborg

Budhistorik (33 bud)
4644641
100 000
4644640
98 000
4644639
96 000
4644636
94 000
4644634
92 000

Slutpris SEK:
100 000
10 070 EUR, 11 440 USD
Utropspris SEK:
70 000

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 540 kr.