Ytterfoder / Blomkrukor, 2 st. Arabia

612496

YTTERFODER / BLOMKRUKOR, 2 st, Fajans, Arabia tidigt 1900-tal, höjd 14-20,5 cm

Krakelerad glasyr i bottnet, lätt slitage

Keramik/Porslin

Södra kajen 14, Helsingfors

Budhistorik (2 bud)

Bud EUR
4635189
35
4629411
30

Slutpris EUR:
35
348 SEK, 40 USD
Utropspris EUR:
200