Rökelsekar Kina brons

612386

RÖKELSEKAR, brons, Kina, 17/1800-tal, tripod, med hänklar, botten med Xuandes sex karaktärers märke, diameter ca 14, höjd 8-10,5 cm

Smärre slitage

Orientaliskt, Konsthantverk

Monter 8

Rökelsekar Kina brons

Budhistorik (21 bud)
4635860
11 000
4635858
10 500
4635858
9 400
4635853
9 200
4635853
8 400

Slutpris SEK:
11 000
1 108 EUR, 1 258 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.