Bordslampor terracotta

612279

BORDSLAMPOR, 1 par, lergods glaserat i rött och blått, märkta E respektive EA 55/35, Italy, 1900-talets andra hälft, möjligen Bergboms Belysning, Malmö, höjd ca 40 cm

Bruksspår, smärre glasyrnagg, ej funktionstestade

Belysning, Bordslampor

Makadamgatan 11, Helsingborg

Bordslampor terracotta

Budhistorik

2019-02-11 kl 13:16
Slutpris SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 339 kr.