Flintlåsmusköt

611533

FLINTLÅSMUSKÖT; Förändringsmodell, ursprung England, pipa märkt 'T GB', lås saknar märkning, ett flertal märkningar på beslag, bajonett och laddstock, ej nummerriktig, pipa L ca 110 cm, kal ca 20 mm, total L ca 150 cm

Äldre lagning med mässingsplåt, hål i pipan, skador

Vapen/Medaljer

Makadamgatan 11, Helsingborg

Flintlåsmusköt

Budhistorik (14 bud)
4636289
4636283
3 800
4636283
3 600
4636287
3 400
4636283
3 200

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 406 kr.