Kandelabrar empire

605526

KANDELABRAR, 1 par, empire, 1800-talets början, förgyllda, för 2 ljus vardera, karyatid i patinerad brons, detaljer av brännförgylld brons, postament i svart sten, höjd ca 54 cm

En sockel utbytt, en pompong något sned, socklar med mindre nagg

Diverse, Belysning, Metall

Kandelabrar empire

Budhistorik (38 bud)
4568019
13 000
4567904
12 500
4567804
12 000
4567701
11 500
4567387
11 000

Slutpris SEK:
13 000
1 309 EUR, 1 487 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.