RÖRSTRAND Ostindia

605326

RÖRSTRAND, "Ostindia", 32 dlr, fajans, bestående av: 8 mattallrikar, 6 kaffekoppar med fat, 6 djupa tallrikar, 6 större mattallrikar, 4 assieter, 1 liten skål med hänklar

Bruksslitage, mindre nagg förekommer, nyanser varierar beror på olika tillverkingsår

Ändringar/tillägg
2 fat till tekopparsamt 1 udda fat medföljer

Keramik/Porslin

Monter 1

RÖRSTRAND Ostindia

Budhistorik (26 bud)
4563700
4563399
2 800
4563399
2 600
4559571
2 400
4559571

Slutpris SEK:
302 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.