Ljuskrona i rokokostil

604826

LJUSKRONA, rokokostil, 1900-talets första hälft, stomme i mässing, 4 ljus, elektrifierad, behängd med olikformade slipade prismor, höjd ca 75, diameter 49 cm

Bruksslitage

Belysning, Ljuskronor

Rum 20

Ljuskrona i rokokostil

Budhistorik (13 bud)
4559797
3 600
4559254
3 400
4557744
3 200
4559101
4557744
2 800

Slutpris SEK:
3 600
347 EUR, 395 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.