Miniatyrvaser Kina

604647

MINIATYRVASER, 3 st., porslin, Kina, 1900-talets andra hälft, monokrom dekor, oxblod samt grön glasyr, höjd ca 8-10 cm

Nagg, krackelering

Orientaliskt, Porslin

Miniatyrvaser Kina

Budhistorik (10 bud)
4560187
4559908
3 800
4560185
3 600
4559908
3 400
4558860
3 200

Slutpris SEK:
383 EUR, 450 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.