Slevar silver Stockholm 1800-tal

604481

SLEVAR, 3 st.silver, Stockholm, Mårten Wahlström 1809, Daniel Hallman 1823, Simon Simonson 1825, svärtade träskaft, varav en med benknopp, längd ca 28-47 cm

Slitage, en knopp med skada

Silver

Monter 6

Budhistorik (6 bud)
4559692
1 300
4554593
4551323
4547629
4547489

Slutpris SEK:
1 300
131 EUR, 149 USD
Utropspris SEK:
1 800

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.