Carl Fagerllund bordslampa

 
 
 
Auktionsnr
597624
 
Beskrivning

CARL FAGERLUND, bordsarmatur, Orrefors, stomme i klarglas med grönt underfång, signerad undertill "Orrefors AD1480", etikettmärkt, höjd ca 54 cm


 
Kondition
Bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
 
Kategorier
Belysning, Bordslampor
 
Visas
Slakthusgatan 22, Stockholm
Hylla 5
 
 
 
Carl Fagerllund bordslampa
Klicka för att förstora bilden
 
 
 
 
 
 
Budhistorik (24 bud)
Bud nr
Tid
Bud SEK
4499454
2018-12-10 18:58:46
2 200
4499452
2018-12-10 18:58:04
2 000
4499428
2018-12-10 18:50:13
1 900
4498097
2018-12-09 22:20:43
1 800
4499425
2018-12-10 18:50:03
1 800
 * Ditt bud
 
AUKTIONEN AVSLUTAD
2018-12-10 kl 19:01
Slutpris SEK:
2 200
212 EUR, 241 USD
Utropspris SEK:
2 000
 
Transport
Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.
Läs mer om transporter.
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK