Carl Fagerllund bordslampa

 
 
 
Auktionsnr
597624
 
Beskrivning

CARL FAGERLUND, bordsarmatur, Orrefors, stomme i klarglas med grönt underfång, signerad undertill "Orrefors AD1480", etikettmärkt, höjd ca 54 cm


 
Kondition
Bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
 
Kategorier
Belysning, Bordslampor
 
Visas och avhämtas
Slakthusgatan 22, Stockholm
Hylla 5
 
 
 
Carl Fagerllund bordslampa
Klicka för att förstora bilden
 
 
 
 
 
 
Budhistorik (24 bud)
Bud nr
Tid
Bud SEK
4499454
2018-12-10 18:58:46
2 200
4499452
2018-12-10 18:58:04
2 000
4499428
2018-12-10 18:50:13
1 900
4498097
2018-12-09 22:20:43
1 800
4499425
2018-12-10 18:50:03
1 800
 * Ditt bud
 
AUKTIONEN AVSLUTAD
2018-12-10 kl 19:01
Slutpris SEK:
2 200
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:
2 000
 
Transport
Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.
Läs mer om transporter.
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK