Urnor Kina

597316

URNOR, med lock, 1 par, porslin, Kina, tidigt 1900-tal, dekor i emaljfärger av påfåglar o pioner, höjd ca 22 cm

Mynningsnagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 30

Urnor Kina

Budhistorik (28 bud)
4493747
3 200
4493584
4493746
2 800
4493584
2 600
4493444
2 400

Slutpris SEK:
3 200
322 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.