Vas Edward Hald

596917

EDWARD HALD, vas, Orrefors, fiskgraal, dekor av fiskar och sjöväxter i grönt och brunt, signerad Orrefors Graal Nr 1330 H Edward Hald, höjd ca 14 cm

Bruksslitage, 2 mycket små repor kring vasen

Glas, Konstglas

Monter 8

Vas Edward Hald

Budhistorik (7 bud)
4490360
1 600
4489323
4489322
1 400
4487917
550
4483135
500

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.