Roland Kempe oljemålning

596853

ROLAND KEMPE (1907-1991), "Siestan", signerad R. Kempe, daterad 1982, olja på duk ca 140x200 cm

Historik: Utställd på Moderna Museet (utställningsetikett á tergo)

Konst, Modernt måleri, Samlingar

Rum 2

Roland Kempe oljemålning

Budhistorik (8 bud)
4491291
4 600
4491290
4491289
2 800
4491287
2 600
4491286
2 400

Slutpris SEK:
4 600
463 EUR, 526 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.