Roland Kempe oljemålning

596847

ROLAND KEMPE (1907-1991), "El Magnata Imperador Algoto", signerad R. Kempe, daterad 1964, olja på duk ca 100x90 cm

Ställvis färgbortfall samt. smärre dukskador

Konst, Modernt måleri, Samlingar

Rum 2

Roland Kempe oljemålning

Budhistorik (7 bud)
4490569
4488877
4488845
1 900
4479817
4479607

Slutpris SEK:
212 EUR, 241 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.