Skålfat Kåge

596793

WILHELM KÅGE, skålfat, Gustavsberg, fajans, målad polykrom dekor av fågel mot vit fond, märkt Kåge 1942 samt Gustavsbergs fabriksstämpel, diameter ca 45 cm
PROVENIENS: Karin Björquist

Lagningar

Keramik/Porslin

Rum 16

Skålfat Kåge

Budhistorik (7 bud)
4491580
1 600
4490449
900
4488861
700
4487891
650
4487890
600

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.