Stig Lindberg Berså Gustavsberg

596724

STIG LINDBERG, "Berså", matservis, 35 dlr, Gustavsberg, formgivningsår 1960, bestående av 10 djupa tallrikar, 18 mattallrikar, 20 assietter, 2+1 skålar, såskanna, 2 ask med lock, 2 kaffekoppar med fat

Smärre dekorslitage. Medföljande delar med dekorslitage och nagg: 2 desserttallrikar, 5 assietter, 1 djup tallrik, 2+1skålar, ask utan lock, 2 marmeladburkar utan lock, saltströare

Keramik/Porslin

Budhistorik (8 bud)
4491394
9 200
4487835
9 000
4487834
8 800
4485136
8 600
4485135
8 400

Slutpris SEK:
9 200
926 EUR, 1 052 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.