Plafond art deco

596491

PLAFOND, 1930/40-tal, art deco, stomme i patinerad gulmetall, persikofärgat glas med slipad dekor av stiliserad festonger, elektrifierad med 3 ljuskällor, diameter ca 65, höjd ca 80 cm

Proveniens: Släkten Ehrenborg, Kråks Herrgård, Västergötland.

Belysning, Taklampor

Rum 17

Plafond art deco

Budhistorik (9 bud)
4478160
4 200
4478574
4478160
3 800
4478573
3 600
4478160
2 600

Slutpris SEK:
4 200
423 EUR, 480 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.