Hans Wegner stol

596411

HANS J. WEGNER, "Modell 708", stol, Fritz Hansen, formgiven 1948, stomme i lackerad bok, sits klädd i ljust skinn, stämplad undertill FH, sitthöjd ca 44 cm

Bruksslitage, stommen med släppt limfog

Möbler, Stolar, Design

Hylla 9

Hans Wegner stol

Budhistorik (4 bud)

4477390
1 900
4475140
1 800
4468933
1 700
4468200
1 600

Slutpris SEK:
1 900
183 EUR, 208 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.