Bojan Kina

596359

BOJAN, porslin, Kina, 17/1800-tal, dekor av figur på qilin samt bananplanta i underglasyrblått, botten med dubbla cirklar, höjd ca 18 cm

Smärre nagg

Orientaliskt, Porslin

Bojan Kina

Budhistorik (54 bud)
4494293
32 000
4494290
31 000
4494283
30 000
4494286
29 000
4494283
28 000

Slutpris SEK:
32 000
3 222 EUR, 3 661 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.