Ljuskrona

596196

LJUSKRONA, omkring sekelskiftet 18-1900-tal, gustaviansk stil, stomme i mässing, för 3 ljus, behängd med olikslipade prismor, senare elektrifierad, höjd ca 80, diameter 35 cm

Bruksslitage, Ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen, medföljer 1 prisma och mässingstråd,

Belysning, Ljuskronor

Rum 15

Ljuskrona

Budhistorik (20 bud)
4490240
3 200
4488582
4488582
2 800
4485668
2 600
4483134
2 400

Slutpris SEK:
3 200
322 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.