Träsnitt Japan 1800-tal

589025

CHIKANOBU TOYOHARU (1838-1912), triptych: bijin, publ. Fukuda Kumajiro, woodcut, 34x70cm

Ej examinerad ur ramen, slitage

Orientaliskt, Konst

Fack 20

Träsnitt Japan 1800-tal

Budhistorik (4 bud)

4490205
450
4487112
4477371
4467714

Slutpris SEK:
450
45 EUR, 51 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.