Roberto Matta färgetsning

590233

ROBERTO MATTA (Chile, 1911-2002): Figuromposition ur "Hom'mere (Chaosmos), signerad Matta, 12/100, färgetsning på japanpapper, bladmått ca 67x51 cm
LITTERATUR: Sabatier 359

Fack 48

Roberto Matta färgetsning

Budhistorik (31 bud)
4421426
2 800
4429363
2 800
4421426
2 400
4413712
4413395

Slutpris SEK:
2 800
255 EUR, 294 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.