Skrivask 1700-tal

589585

SKRIVASK, sekelskiftet 17/1800, bemålad, invändigt med två lådfack, nedan med inskription "1795", höjd ca 24, 29x31 cm

Skadat lås, slitage, en lådknopp saknas

Ändringar/tillägg
Nyckel saknas

Diverse, Allmoge

Rum 7, Hylla 9

Skrivask 1700-tal

Budhistorik (33 bud)
4422859
5 800
4420456
5 600
4422855
5 400
4420456
5 200
4421620
5 000

Slutpris SEK:
5 800
527 EUR, 609 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.