Spegel med konsolbord nyrokoko

588966

SPEGEL, med KONSOLBORD, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, förgylld, dekor i pastellage, med stenskiva, spegelns mått ca 160x73, konsolbordets mått höjd ca 66, 82x40 cm

Senare förgyllning, ett fotavslut med lagning, folieringen med smärre skador

Möbler, Soffbord, sidobord, Speglar

Rum 13

Budhistorik (28 bud)
4417191
5 400
4416939
5 200
4417190
5 200
4416939
5 000
4416845
4 800

Slutpris SEK:
5 400
491 EUR, 567 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.