Le Corbusier blandteknik

588962

LE CORBUSIER (Frankrike, 1887-1965): Figurscen,
signerad Le Corbusier, färgkrita, akvarell och blyerts på papper, ca 17 x 25 cm

PROVENIENS: Ur större privatsamling, Lund

Konst, Teckningar

Baltzarsgatan 6, Malmö

Le Corbusier blandteknik

Budhistorik (32 bud)
4418836
37 000
4418832
36 000
4418829
35 000
4418822
34 000
4418820
33 000

Slutpris SEK:
37 000
3 363 EUR, 3 885 USD
Utropspris SEK:
40 000

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 344 kr.