Ikon Gudsmodern

588778

IKON, Gudsmodern, "Panagia", Centrala Ryssland, 1800-talets andra hälft, tempera på pannå och med försilvrad riza, ca 30,5x20,5 cm

Detta föremål ingår i en temaauktion med ikoner

Små färgbortfall, krackelyr

Diverse, Samlarobjekt

Ikon Gudsmodern

Budhistorik (6 bud)
4396387
4413406
4396387
4396385
4396382

Slutpris SEK:
212 EUR, 241 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.