Ikon Marie himmelsfärd

588777

IKON, Guds Moders avsomnande, Centrala Ryssland, 1800-talets andra hälft, tempera på pannå, senare förgyllning, ca 30,5xx25,5 cm

Detta föremål ingår i en temaauktion med ikoner

Krackelyr, retuscher

Diverse

Ikon Marie himmelsfärd

Budhistorik (21 bud)
4406041
1 600
4406039
4406035
1 400
4406030
1 300
4403304

Slutpris SEK:
1 600
145 EUR, 168 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.