Ikon S:t Basilius

588773

IKON, S:t Basilius, S:t Johannes och S:t Gregorius, Centrala Ryssland, 1800-talets andra hälft, tempera och olja på pannå, senare förgyllning, ca 40x34 cm

Detta föremål ingår i en temaauktion med ikoner

Fogspricka, omfattande krackelyr

Diverse

Ikon S:t Basilius

Budhistorik (14 bud)
4414244
4413096
4412656
850
4412655
4412654
750

Slutpris SEK:
136 EUR, 158 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.