Ikon S:t Katarina

588769

IKON, S:t Katarina av Alexandria, S:t Basilius och S:t Mikael, Centrala Ryssland, 1800-talets andra hälft, tempera på pannå, riza i delvis försilvrad mässing, ca 31x23,5 cm

Detta föremål ingår i en temaauktion med ikoner

Slitage

Diverse, Samlarobjekt

Ikon S:t Katarina

Budhistorik (7 bud)
4396375
1 800
4396374
1 700
4396373
1 600
4396372
4396371

Slutpris SEK:
1 800
164 EUR, 189 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.