Bruno Mathsson Mina-fåtöljer

588594

BRUNO MATHSSON, "Mina", fåtöljer, 1 par, Firma Karl Mathsson, urspringligen formgiven 1978, stommar i formböjd bok, stoppade klädslar i rött skinn, stämplade Bruno Mathsson International Värnamo 1996, sitthöjd ca 41 cm

Bruksslitage

Möbler, Fåtöljer, Design

Rum 15

Bruno Mathsson Mina-fåtöljer

Budhistorik (19 bud)
4414640
5 000
4414646
4 800
4414640
4 600
4414639
4 400
4414575
4 200

Slutpris SEK:
5 000
455 EUR, 525 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.